Slovanský ústav Akademie věd ČR

veřejná výzkumná instituce

Webová prezentace výstavy SLÚ AV ČR 1998–2008

Výstava Slovanský ústav AV ČR 1998–2008

Ve dnech 15.–31. 10. 2008 bylo možné shlédnout ve foyeru Akademie věd ČR na Národní třídě 3 výstavu Slovanský ústav AV ČR 1998–2008; Slovanský ústav na ní předvedl výsledky své činnosti a výzkumu za posledních deset let.

Na 18 panelech a v 5 vitrínách byly prezentovány vybrané týmové úkoly z oblasti paleoslovenistiky (např. Řecko-staroslověnský slovník-index), slovanské lexikografie (např. Velký česko-ruský slovník či Ukrajinsko-český a česko-ukrajinský slovník) a ukrajinské dialektologie, z oblasti literární vědy (např. projekt „Východ–Západ“ studující vztahy slovanských a neslovanských kultur a literatur) a dějin ruské emigrace, dále kompletní knižní produkce Slovanského ústavu (25 svazků Nové řady prací SLÚ AV ČR) a tři mezinárodní vědecké časopisy Slavia, Byzantinoslavica a Germanoslavica.

Webová prezentace výstavy Slovanský ústav AV ČR 1998–2008

Na dalších stránkách uvádíme webovou prezentaci výstavy. Alba na stránkách zobrazují původní výstavní panely a pohled do vitrín. Použitá technologie umožňuje detailní prohlížení exponátů.

Obsah webové prezentace

 1. Slovanský ústav AV ČR, v.v.i. – schéma
 2. Základní data – historie
 3. Akce SLÚ
 4. Zahraniční spolupráce
 5. Paleoslovenistika
 6. Byzantologie
 7. Slovanské jazyky
 8. Ukrajinská dialektologie
 9. Dějiny slavistiky
 10. Oddělení dějin slavistiky a slovanských literatur
 11. Dějiny ruské emigrace
 12. Knihovna
 13. Vitríny s exponáty

Zoomovací technologie v albech

Obsah alba můžete prohlížet buď přímo v náhledovém rámečku na výchozí stránce nebo v celoobrazovkovém režimu na samostatné stránce (volba fullscreen v rámečku vpravo nahoře). Podrobnosti si přiblížíte pomocí lupy (+ -), zobrazující se po umístění kurzoru nad vybrané místo v albu.

Nezobrazuje se vám obsah rámečku? Zkontrolujte, zda máte v prohlížeči webu nastaveno otvírání flashových animací (povolte), případně zda máte nainstalovánu novější verzi Adobe Flash plug-inu (stáhněte si volný Flash Player).

nahoru  ↑

 

| K dalšímu panelu  →


Aktualizováno:   2009-02-07    © Slovanský ústav AV ČR, v. v. i., web: M. B.